Szeretnék Nektek megmutatni valamit, mert nagyon örülök neki. :) Egyenesen New Yorkból érkezett a csomagom. Ezúton is köszönöm a közvetítőknek. ♥ Eredeti Martha Stewart craft cuccok! Mintalyukasztókkal itthon is lehet találkozni a kreatív üzletekben, de Martha Stewart természetesen ezt a műfajt is tökélyre fejlesztette. A sarok- és oldallyukasztókkal könnyedén díszíthetünk mindenféle papírt, legyen szó meghívóról, könyvjelzőről, scrapbookról, képeslapról, ültetőkártyáról, borítékról vagy jegyzetlapról. Három különböző mintát vásároltam, télre az Aspen hópihéset, tavaszra/húsvétra a Flower Shower virágosat, általános használatra pedig a Loops nevű, hurkos mintát.
A punch-around-the-page, vagyis a lap körbelyukasztása gyönyörű mintákat eredményez, ám mivel megadott méretűek a minták, csak bizonyos méretű lapokat lehet körbelyukasztani. Az oldalak 3,25, 5, 6,75, 8,5, 10,25, vagy 12 incsesek kellenek, hogy legyenek.
A hópihés és a virágos mintában az a legjobb, hogy a kieső papírkák is felhasználhatók díszítésre. Az első tesztelést nem méretre vágott, sima fehér géppapíron végeztem. Természetesen a legszebb akkor lesz, ha sniccerrel méretre vannak vágva a papírok, és ha színesek, mintásak, és vastagabbak, mint a géppapír.
Kipróbáltam különböző kombinációkat, csak sarkosat, csak oldalasat, keskeny és széles papíron. Rengeteg lehetőség rejlik bennük. :) Bocs a kicsit sötét fotókért, mire kiszórakoztam magam, lement a nap.
Hópihés minták. A kihullott hópihékkel lehet képeslapot, scrapbook oldalt díszíteni.
Virágminta. Többféle virágméret van, így azokat is változatosan lehet díszítésre használni.
Hurok minta. Bal felül látszik, hogy mi történik, ha nem megadott méretű lapot akarunk körbelyukasztani – egymásra lyukasztunk, és ronda lesz. A bal alsó kicsi papírt csak a sarkos lyukasztóval díszítettem, a tőle jobbra levőt szintén, és ollóval levágtam a fölösleges sávot.
Gyönyörűek, nem? :) Még számtalan további minta található egyébként Martha kollekciójában, itt megnézhetitek őket.
ÚÚÚÚÚ, irigy vagyok. :D
Szeretném kérdezni: Nem volt drága a csomag küldés Magyarországra? Tényleg nagyon jók ezek a lyukasztók…
Ott 21-26 dollár között az ára. itt hazain viszont duplájára kerül megrendelésre, jól mondom?
Megnéztem a honlapjukat, ilyen szép dolgokat még nem láttam…. Én is szeretnék …..
Nem tudom, mert nem postán rendeltem, hanem ismerős épp kinn volt New Yorkban, oda rendeltem meg nulla postaköltséggel az ő kinti lakcímére, ő meg hazahozta. :)
A legalsó képen a “kieső” darab olyan, mintha apró babaházba való csipketerítő lenne ^^ Készítettél azóta valami szépet a segítségükkel?
Sajnos nem, géppapírral nem olyan szép, szép papírt meg még nem tudtam venni. Majd kísérletezek, hogy mit lehet, aztán ha lesz konkrét projektem, megveszem hozzá a cuccokat és elkészítem. Meg fogom mutatni. :) De ez gyanúm szerint már nem idén lesz. :(
Azóta ácsingóztam rájuk, hogy megjelentek, és mivel nyáron volt lehetőségem kinti címre kinti postaköltséggel rendelni (aztán bőröndben utaztak hozzám, és most kaptam meg a csomagomat), nem volt kérdés, hogy eljött az idő, hogy megkaparintsam őket. :)
Ahhoz azért drága mulatság, hogy nagyon szezonális formákban megvegyem (pl. faleveles, katicás, meg a halloweeniek), és az is nagyon fontos volt, hogy a “kieső” papírt is tudjam hasznosítani, ezért esett ezekre a választásom. A multifunkcionalitás mindig szempont, amikor venni szeretnék valamit. :)
Amikor csak a kezdőlapot olvastam még nem értettem, miért éri meg külföldről lyukasztót rendelni, aztán amikor megláttam miket lehet vele csinálni…megdobbant a szívem…