Jó koszolós festő-ötleteket találtam a Family Fun magazinban, ha lenne nagy kertem, magam is megcsinálnám, mert marha jó mókának tűnik mindegyik. Szülinapra, gyerekzsúrokra tudom elképzelni a leginkább. :) A képek klikkre nőnek!
1. Szörnydobálás
Kell hozzá sok kis gumi „sünis” labdácska, egy nagy vászon vagy papír, tálba nyomott temperák, aztán lehet mártogatni a labdákat és hozzávágni a falhoz. Haragos felnőtteknek is jó terápia ez a dobálózás. :)) Száradás után a kis sünis mintákra szörnyarcokat lehet rajzolni, vagy szövegbuborékokat.
2. Giganyomda
Egy nagy hengerre dekorgumiból kivágott formákat kell ragasztani, és már lehet is festeni a mintát és görgetve pecsételni a papírra. Nagyon nagy papírhengereket lehet kapni például az IKEÁban. Ha nagyon szép lesz a minta, esetleg fehér tapétán is megismételhetitek, és a gyerekszoba egy sarkát az s.k. tapétával díszíthetitek.
3. Óriásinga
Egy régi festékesvödörből készül ez az inga. Fel kell akasztani a fára, meg kell tölteni keményítővel higított festékkel, és már készülhetnek is a gyönyörű minták. A festék receptje (tejszínsűrűségű lesz): 1 pohár keményítőt 4 pohár vízzel keverj össze, és lassú tűzön főzd, amíg be nem sűrül (kb. 5 perc). Tűzről levéve még kevergesd, majd válaszd ketté. Mindegyik adagba keverj 2 evőkanálnyi temperát és 1 és 1/4 pohár vizet.
Az inga összeállítása: Szükséges egy festékesvödör tetővel, homok, egy PET palack. A vödör alján akkora lyukat kell vágni, hogy a palack „csőre” kiérjen rajta. A palack „fenekét” le kell vágni, hogy meg lehesen tölteni. A vödör tetejére rajzoljuk körbe a levágott üveg átmérőjét, és vágjuk ki a lyukat. A jobb oldali ábrán (klikkre nő!) látszik az összeállítás. Alul van (5-ös) a palack kupakja, a 3-as az alul kilyukasztott festékesvödör. 4-es: lyukak a vödör peremén, hogy fel lehessen lógatni (egyenlő távolságra vannak.) 7-es: homok, súlynak, 2-es: a vödör teteje, középen olyan széles lyukkal, mint az üveg. A szélén (6-ossal jelölve) kis lyukak vannak ugyanott, ahol a vödör peremén, hogy a madzag elférjen. Az 1-es pedig maga az üveg, amit bele kell nyomni.
Az ingázáshoz csak meg kell tölteni a palackot festékkel, és le kell csavarni a kupakot – már lendülhet is!
4. Nyalókafesték
A használaton kívüli nyalókaformákból vicces, hideg rajzeszköz készülhet. Vízből és porfestékből kell kikeverni a színeket (3/4-ig meg kell tölteni vízzel a formákat, majd temperaport kell keverni bele. Fagyasztás után úgy használhatók, mintha ecsetek lennének.
edaa mondta
Szia Via! :)
Végre volt időm regisztrálni, és nem csak szupergyorsasággal elolvasni a bejegyzéseket, és megállapítani csak úgy magamnak, hogy „hmm.. igen! ez tetszik! ” úgyhogy mostmár hozzá is tudok szólni a dolgokhoz!! ezt szeretem a mai napomban leginkább ;)
egyébként a zsúrról jut eszembe.. milyen volt a tegnapi szülinapozás? :))
Via mondta
Nagyon mókás! 6 színes lufival végigvonulni a városon életem egyik legjobb élménye volt. Mindenki megbámult, csillogó szemmel, mint a kisgyerekek. :))) Dumáltunk, tortáztunk, ipari mennyiségű limonádét fogyasztottunk, és eljutottunk a majdnem kockapókerezésig is, de mindig akart jobb téma. :)
blackrose mondta
:) Pont azon agyaltam, hogy a jégfestéket amit nálad láttam Virág hogyan tudnám megcsinálni. Erre itt a megoldás a jégkrém gyártó cucc. :) A dobálósat én vízbomba formájában is eltudom képzelni…
A halacskás meg véééégre meg van hogyan csinálom meg a fürdőt, mert fel akartam dobni egy kicsit a falat, de nem vagyok olyan ügyes hogy szabad kézzel fessek, sablont meg nem találtam amivel megcsinálhatom, de így meg tudom csinálni a halacskás mintát a falra. :D
Via mondta
Azért előtte gyakorold papíron. :) De már ha a minta megvan, utána tudod a „lyukakat” kis ecsettel korrigálni, ha nem szépen tele mintákat csinált.
Sarosdi Virag mondta
Nagyon jók! :) Jégfestéket mi is csináltunk, csak nem nyalókaformába, hanem jégkockatartóba tettem. Ja, és nem porfestéket használtam, hanem sima, mezei temperát.
A dobálósat tuti kipróbáljuk…ebből én sem akarok kimaradni! :)
Via mondta
Majd dokumentáld, nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mulattok! :)