Ez az 5. zóna listáinak helye. A hónap végén gyakran van (az elsőhöz hasonlóan) csonka zóna, ide is érdemes valami kevésbé melós területet választani.
SZERK.: 2011. márciusában egy kibővített, részletes zónatervet dolgoztam ki Nektek, ha eddig a 30 napos rutinkíépítő program alapján haladtatok és elértetek erre a napra, a mai naptól át lehet nyergelni arra a Zónázós-programomra, és a mai naptól kezdődhet a bevezető hét & a házi feladatok, utána pedig a hónap elejétől kezdve szép sorban a többi, ahogy le van írva.
Az alábbiakban a régi, 2009-es zónacikkem olvasható, de elég most átfutni, és haladjatok nyugodtan az új Zóna-programom szerint. Az eredeti program későbbi napjaira (25-30. nap) a bevezető hét során referálok majd, így azok sem maradnak ki, ha mától áttértek az új Zóna-programra.
Én a nappalit tettem ide, és itt a hozzá tartozó teendőlistám:
5. zóna: Nappali
- Póktalanítás
- Ajtó & villanykapcsoló letörlése
- Fiókok szortírozása (íróasztal + magazinos fiók)
- Íróasztalról felesleges papírok kiszórása
- Nyuszi alomtálcájának & tálkájának alapos kimosása
- Ablakmosás
- Kanapé & párnák alapos kiporszívózása
- Porolás
- Porszívózás – íróasztalok mögött is
- Felmosás
Nektek mi tartozik ide és milyen teendőket kapcsoltatok hozzá? :)
5. zóna: nappali – segítő cikkek
[Kérlek, ne másold át a tréning bejegyzéseit más blogokba, fórumokba, honlapokra! Nagyon sok munkám van benne, és nem szeretném, ha máshol is visszaköszönnének az írásaim. Ha tetszik a bejegyzés, és szeretnéd megosztani másokkal, küldd el nekik a 30 napos rutinkiépítés-tréning linkjét! Köszönöm!]
Sziasztok! Hogyan portalanítjátok a növények leveleit? Tényleg jó, ha sörrel törlöm le? :)
Soha nem próbáltam még sörrel, szóval ehhez nem tudok hozzászólni. :)
Nem vagyok szakértő, de én nem ajánlanám. Egyrészt a szénsav miatt, ami kétlem, hogy jó, a másik pedig a benne levő szénhidrát, amin, ha a levélen marad, esetleg megtelepedhet valami (mint a korompenész). Ha hülyeséget írtam, bocsi.
Én anno az enyémeket nedves ronggyal törölgettem le, ill. lehet kapni “levélfény” spayt, amit ráfújsz és szépen csillog (hogy ezt mennyire szeretik a növények, azt nem tudom). A vízkőfoltok elkerülésére inkább a földjét érdemes locsolni.
Sziasztok!
Régóta kerestem egy útmutatást,- ahol nem érzem magam teljesen hülyének, mert nem tudom beosztani az időmet- a takarítással kapcsolatban.
Böngészés közben találtam rá. És hurrá! Ez a nekem való. Lépésről lépésre..Ma el is kezdem. Köszönöm. Mivel pont egy hétig szabadságon vagyok és azt terveztem, hogy teljesen kitakarítom a lakást, a napi rutin mellé a zónázást is elkezdem. Szerintetek sok lesz?
Szia!
Szerintem igen, nagyon sok lesz, de próbáld meg, aztán gyakorlat közben úgyis meglátod. :) Lassan járj tovább érsz, a rutinok pedig idővel épülnek be, nem azzal, ha rohansz. Most a szabadság alatt haladhatsz tempósabban, ha gondolod, de én inkább nem hajtanám túl magam a helyedben. Nagyon sokan mondták már, hogy nem hitték el, hogy fontos a lassan haladás, és összevontak több dolgot, aztán utólag belátták, hogy nem véletlenül írom a kis lépéseket… :)
Iratkozz fel az ingyenes tréningre, szépen beosztva megkapsz mindent e-mailben: www.urban-eve.hu/flylady-program
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ti a párnákat hogyan szoktátok takarítani? Amin huzat van, az oké, de a amin nincs? Én a porszívózástól kicsit ódzkodom, mosástól meg félek, hogy sose fog megszáradni..
Ilyen melegben megszárad, ne aggódj! :) A szivacsos töltetűeket simán kimosom. Tollas nincs.
Hm… azon gondolkodtam, vajon Neked naponta mennyi időd jut -átlagosan- egy-egy zónára? Vagy úgy is kérdezhetem: összesen mennyi idő munka jön össze egy zónára?
És mindig az összes feladatot végigveszed az adott időszakban?
Amúgy az ablakpucoláshoz a függönymosást tenném hozzá :)
Ám az ablakot is lehet kétféleképp takarítani: a látványos, gyorsabb megoldás, ha csak az üveget törlöm át, ha a keretet is tokkal-vonóval, na az nagyobb falat.
Sajnos hajlanék rá, hogy mindig csak a gyors verziót csináljam…
Lehet csúsztatni nyugodtan, így alakul majd ki, hogy mi az, ami havi feladat, mi az, ami 2 havi.
Rengeteg minden múlik azon, hogy mekkora a lakásod, mik a szokásaid (mennyit vagytok otthon, van-e gyerek), milyen fekvésű a lakás, stb. stb. Nekem kb. egy óra egy zóna, átlagosan. Van, ami kevesebb, van, ami több.
Én a felesleges lapok kiszórása helyett a már nem érvényes, illetve felesleges iratok megsemmisítését iktattam be :)
sziasztok. új vagyok itt, tegnap éjjel találtam rátok, ma vár rám az első igazi mosogatófényezés.
Egész nap turkálok az oldalak között (ja, meg az éjjel, míg rá nem akadtam a “menj időben aludni” című fejezetre). Rengeteg az info, kicsit el is tévedtem, de azért értem, csak egyet nem találok sehol: hová tettétek a vasalást?
Az eredeti rutinok között nem szerepelt, és én se írtam a programomba emiatt, mert mindenki oda teszi, ahova kényelmes — igény szerint. Tíz-tizenöt perces etapokban tévénézés közben, vagy az esti rutin részeként, ahol jól esik.
Szia! Én a mosáshoz vettem. Vagyis a “Kell ma mosni?” ponthoz. Nem csak azt nézem meg, kell-e mosni, hanem azt is, be kell-e szedni a ruhákat, kell-e vasalni. Ha csak lehet, nem hagyom összeszaporodni, hanem pl. elindítok egy mosást, és beszedek, vasalok, hogy “legyen mit felvenni”, ne álljon halomban a vasalnivaló, és a szárító is üres legyen mire kimos a gép.:)
Én napi 10 vagy 15 perc vasalást iktatok be, napközben valamikor, de időnként elmarad :)
+ a csillárok tisztítása
Én még minden zónánál hozzáveszem a radiátorok lemosását is.
A nappalihoz hozzáveszem a teraszt is.
Meg a (benti) növények portalanítását is.