A Facebook önmagában se nem jó, se nem rossz – minden azon múlik, hogy hogyan és mire használjuk. Össze is köthet távoli szeretteinkkel, lehet barátságok helyszíne, új közösségeket találhatunk a csoportok között.
De persze a facebookozók élete sem csak játék és mese. Egy ideális világban az alap nyilván az lenne, hogy vissza se jelölünk olyat, akit nem szeretnénk az ismerőseink között tudni, de ez nem mindig lehetséges – például munkahelyi elvárás, szociális nyomás, vagy családi kötődés miatt.
Emiatt viszont a hírfolyamodon fel-fel tűnhetnek olyan bejegyzések, amiket nem akarsz látni. Előfordul, hogy egy „kötelezően” visszajelölt ismerősről kiderül, hogy mégsem olyan illető, akit szeretnél nap mint nap követni. Vagy épp ellenkezőleg, lehet, hogy te nem szeretnéd, ha valamelyik ismerősöd láthatná a posztjaidat, bejelentkezéseidet, képeidet. Számos oka lehet, hogy élőben és/vagy online is a nagyobb távolság tartása az, aminek szükségét érzed valakivel kapcsolatban, és erre keresel megoldást.
Úgyhogy ha egy ismerősöd hülyeségeket posztol, idegesítően mindent megoszt, zaklat, bunkó, vagy semmi köze hozzád, hasznos lehet, ha megismered a Facebook „korlátozott ismerős” funkcióját, és a többi olyan lehetőséget, ami segít, ha korlátozni szeretnéd, mennyit láthat belőled valaki ezen a felületen.
Számos fokozata létezik a Facebook-szűrésnek, úgyhogy jöjjön 4+1 verzió a korlátozásra, növekvő radikalitás szerint. :)
1. Facebook ismerős korlátozása (Restricted)
Ezt a beállítást akkor válaszd ki, ha nem szeretnéd, hogy egy ismerősöd mindent lásson, amit posztolsz.
Használd, ha nem túl közeli ismerős, és nem szeretnéd minden megosztásod szemtanújaként. Nem tartozol elszámolással senkinek, és attól, hogy valaki az ismerősöd, nem kötelességed nyitott könyvnek lenni. Idővel is meggondolhatod magad, ha változtatsz a Facebookozási szokásaidon, és onnantól már nem tartozik mindenkire, amit megosztasz.
Keresd itt: Menj fel az illető profiljára, és ugyanannál a gombnál, ahol bejelölheted/kijelölheted barátnak, kiválaszthatod, hogy milyen listákra teheted. Gyárilag létezik a korlátozott lista, pipáld be nyugodtan.
Mit lát a korlátozott ismerős?
A korlátozott ismerős csak azt fogja látni, amit Public / Nyilvános megosztásba teszel, egyébként semmit. Hiába a barátod, a barátaidnak szánt (friends only) megosztásokat nem látja majd.
Látja-e a korlátozott ismerős, hogy korlátoztam?
Nem, ezt a Facebook számára nem jelzi. A Facebook mindenkinek folyamatosan sorsol tartalmat, tehát a legtöbb embernek nem tűnik fel, ha egy adott embertől kevesebb posztot lát. Ha egy korlátozott ismerősöd közvetlenül a profilodat keresi fel, de a korlátozott posztjaid mellett néha teszel ki publikus posztot/megosztást, akkor maximum azt a következtetést fogja levonni, hogy kevesebbet posztolsz, mint korábban tetted.
2. Ismerős kikövetése Facebookon (Unfollow)
Ha a barátság visszavonása még drasztikus lenne, de nem szeretnél ennyit látni a megosztások közül, ez a köztes út. Ez esetben megoldás, ha kiköveted az ismerőst. A kikövetett vagy némított ismerős mindent lát, amit te posztolsz, de te nem fogod látni az ő aktivitásait.
Használd, ha nem akarod az illető embert vagy oldalt kivenni a barátaid közül / unlike-olni, de nem szeretnéd, hogy tele legyen vele a hírfolyamod. Nyugodtan szűrd meg, hogy milyen típusú információkra vagy kiváncsi. Ha azt veszed észre, hogy bizonyos témák stresszelnek (pl. hiába vagy állatbarát, az ezredik fókanyúzós vagy kutya-bántós videót nem szeretnéd látni), akkor bátran alkalmazd.
Keresd itt: közvetlenül a hírfolyamból is kikövethetsz valakit. Barátok maradtok, továbbra is ugyanazokat látja tőled, amit előtte, de te nem fogsz látni a megosztásai közül semmit. A frissítéseket alkalmazásra is szűrheted, pl. egy bizonyos játékra, vagy egy adott csoport hozzászólásaira, hogy ne lásd mindig az új bejegyzéseket.
Lehet egyszerre kikövetni és korlátozni egy ismerőst?
Igen. A két funkció független egymástól. Ha szeretnél ismerőse maradni valakinek Facebookon, de nem szeretnéd látni a posztjait, és nem szeretnéd, hogy ő lássa a te posztjaidat, akkor kövesd ki és korlátozd is le.
3. Barátság visszavonása Facebookon (Unfriend)
Igen, ilyen is van, ilyet is lehet, és néha kell is. Nem ciki visszavonni egy Facebook-barátságot. Nem kell mindenkivel jóban lenned, a barátodnak, Facebook ismerősödnek lenni nem emberi alapjog. :)
Használd, ha nem szeretnéd többet az ismerőseid között tudni ezt az embert — vagy azért, mert már nem vagytok jóban, beszólt, antipatikusan nyilvánult meg, vagy azért, mert már fogalmad sincs, hogy kicsoda. Lehet, hogy csak futó ismeretség utáni hirtelen felindultságból elkövetett bejelölés volt egy rendezvény után, vagy mert 10 éve bejelöltétek egymást, de ma már már semmi közötök egymáshoz. Ilyenkor simán kiszedheted az ismerőslistádból.
Keresd itt: az illető profilján is visszavonhatod a jelölést, de ha meglátod a hírfolyamban, vagy ráviszed a kurzort a nevére pl. a hozzászólása mellett, a kis felugró ablakból is elintézheted.
Mit lát a posztjaimból a törölt ismerős?
Ha törölsz valakit a Facebookon, csak a nyilvános bejegyzéseidet fogja látni.
Ha törlök valakit Facebookon, az látja-e ezt?
Nem, a korlátozáshoz hasonlóan a Facebook számára nem jelzi.
De fontos szempont, hogy a kikövetéssel ellentétben az illető több módon is kiderítheti, hogy törölted az ismerősei közül.
Egyrészt ha a kapcsolat törlése után közvetlenül felmegy a profilodra, újra látni fogja az „Ismerősnek jelölés” funkciót.
Másrészt a jövőben lehet, hogy újra kiajánl téged számára a Facebook, mint „bejelölhető” barátot (minél több a közös ismerősötök, ez annál valószínűbb). Ha máskor nem, legkésőbb ekkor viszont rá fog jönni, hogy már nem vagytok ismerősök. Ha ebből sértődés lenne (mert amúgy olyasvalaki, pl. rokon, akit őszerinte „illik” megtartani a barátok között), inkább válaszd a korlátozás opciót, és kövesd is ki. Ő ekkor csak úgy fogja érzékelni, hogy roppant inaktív vagy Facebookon. :)
Bónusz tipp: hogyan pucold le egyszerűen a Facebook-ismerőslistádat?
Ha nagyon régi a Facebook-profilod, akkor könnyen előfordulhat, hogy túl sok a régi ismerős, akivel már nem tartod a kapcsolatot, és irreleváns számodra az életük. Az is lehet, hogy tele vagy olyan emberekkel, akikről már fogalmad sincs, hogy kicsodák. De közben lebénít a gondolata, hogy szortírozd a Facebook ismerőseidet.
Ekkor használd a szülinap-módszert. A Facebook általában magától is minden nap felajánlja az információt, hogy kinek van aznap születésnapja, sőt, erről még email értesítőt is kérhetsz. Ha ezt bekapcsolod, apránként kordában tudod tartani az ismerőseid listáját, és nem kell egyszerre több száz profilt átnézned. Minden nap ránézhetsz a születésnaposokra, és ha halvány lila gőzöd sincs valakiről, hogy ki az és honnan ismered, nyugodtan vond vissza a barátságot.
4. Ismerős tiltása Facebookon (Block)
Van, amikor nem elég egy ismerős kikövetése vagy . Miután kivetted az ominózus emberkét ismerőseid közül, a további kapcsolatfelvételt is megszakíthatod vele, ha nem szeretnéd, hogy a jövőben megkeressen, írjon.
Használd, ha nem szeretnéd, hogy újra ismerősnek jelöljön, üzenetet küldjön, meghívjon az eseményeire, vagy betaggeljen. Semmit nem fog látni a profilodból, és nem is tudja felvenni veled a kapcsolatot. Az illető nem kap értesítést arról, hogy letiltottad.
Keresd itt: Jobb felső sarokban a lakat ikonkára kattintva: válaszd ki a behajtani tilos táblát, itt írd be az illető nevét, és le is lesz tiltva.
Mit lát a Facebookon a letiltott ismerős?
Ha a Block funkcióval letiltasz egy ismerőst, akkor sem a barátoknak szánt, sem a nyilvános bejegyzéseidet nem fogja látni többé. Te nem fogod látni a kommentjeit mások posztjai alatt, tehát semmilyen módon nem fogsz értesülni a kommunikációjáról. Talán a legjobb funkció, hogy a tiltott ismerős számára elérhetetlen lesz a profilod akkor is, ha közvetlenül rákeres (a Facebook valamilyen hibaüzenetet fog kiírni neki), és így nem fog tudni többet ismerősnek jelölni.
Ha zaklatnak Facebookon, jelentsd
Ha a zaklatás súlyos, például valaki fenyeget, zsarol, diszkriminatív megjegyzéseket tesz, információt vagy pénzt próbál kicsalni, rajtad keresztül próbál meg eljutni harmadik személyhez, vagy egy korábbi tiltás után új, kamu profilokkal megint megpróbál felkeresni, akkor a tiltáson túl feltétlenül a Facebooknál is jelentsd a dolgot (sőt, még a rendőrségi feljelentésen is elgondolkodhatsz, ez esetben érdemes bizonyítéknak a zaklatásokról képernyőmentést készíteni).
A Facebook-jelentés praktikus hatékonysága változó, és a Facebook folyamatosan változó moderációs irányelvein és a moderátorok egyéni elbírálásán múlik. De ha más nem, a rendszerbe akkor is bekerül, hogy egy adott emberre már érkezett panasz. Az internetes zaklatás komoly dolog, vedd komolyan, és nem vagy tőle gyenge vagy túlérzékeny, ha rosszul esik vagy szorongást okoz. Jogod van megvédeni magad, az interneten is.
+1: Visszamenőleges korlátozás
Az utolsó tanácsom, hogy a korábbi publikus tartalmaidat 3-6 havi rendszerességgel visszamenőleg tedd elérhetetlenné azok számára, akik nem ismernek. És erre van egy egyszerű megoldás, amivel nem kell egyenként végigmenned a régi posztjaidon.
Használd, ha szeretnéd megőrizni a magánszférádat, és még a korábban nyilvánosba tett bejegyzéseidet sem szeretnéd, ha vissza lehetne keresni egy idő után. Párosítsd ezt a Restricted listával, és tényleg csak az látja a dolgaidat, akit te szeretnéd, hogy lássa.
Keresd itt: jobb felső sarokban a lakatocskára kattintva „See More Settings”, itt angolul úgy hívják a dolgot, hogy „Limit Past Posts” (régi bejegyzések korlátozása). Nyomj rá, és onnantól minden korábbi Public (Nyilvános) bejegyzésed Friends Only lesz.
Most te jössz!
Te hogyan lomtalanítod a hírfolyamodat a kéretlen ismerősöktől? Ismersz további trükköket, amik segítenek megőrizni a lelki nyugalmadat a Facebookon? Írd meg kommentben!
Kata mondta
Nekem évekig nem volt facém, mert csak bosszantott a sok marhaság, amiket megosztottak. Nem volt kedvem bajlódni vele, inkább töröltem. Úgy 2 éve van megint és leegyszerűsítettem az egészet :csak azt jelölöm vissza, akit tényleg ismerek és kedvelek;az első dolgom, hogy korlátozom, mert mindenkiről tudom, hogy kb. miket oszt meg (állatkínzás, makettezés, foci, vadászat…) és hiába kedves nekem az illető, ha ezek a dolgok nem érdekelnek. Így most (az ostoba reklámokon, ajánlások ön kívül) nincsenek bosszantó tartalmak.
eniko mondta
lenne egy kerdesem a blokkolassal kapcsolatosan..engem blokkoltak es megis latom neha az illetot mikor online v mikor volt fent..ez h lehetseges?illetve arra is valaszt szeretnek kapni h o is lat engem,(en nem blokkoltam) mikor voltam es vagyok elerheto..koszonom a valaszt fontos lenne szamomra :(
Via mondta
Szia! Írj a Facebook ügyfélszolgálatnak, ők ismerik ennek a csínját-bínját, meg hogy mit hogy programoztak… :) De ha ennyire fájdalmas, ha látod, amit csinál, blokkold te is, és akkor nem aggódsz azon, hogy te mit látsz belőle, meg ő mit nem akar, hogy te láss…
Mincsimoncsi mondta
Sziasztok. Megmondóembereket nem kérek!!!! aki csak leszólni tud segiteni nem az hallgasson mert biztos hogy az olyan még sárosabb.
Szoval az a helyzet hogy csináltam tegnap és sajnos ma reggel is két gigantikus hülyeséget.
Szelektáltam a héten az ismerőseimet mindkét profilomon. Mindenkit akit nem ismertem + ellenszenves vagy beszólt valamikor esetleg már évek óta inaktiv azokat töröltem. Sok volt 1200 felett volt az ismerőseim száma az egyik profilon a másikon is 600 körül.
Minden listámat pucoltam szelektáltam, a feliratkozókat is.. méghozzá ugy hogy tiltottam majd pár óra mulva a tiltást is felengedtem minden olyannál aki nem veszélyes vagyis aki nem okkal volt ott hanem csak nem akartam tovább ismerősnek vagy feliratkozónak.
Régóta már körülbelül tavaly nyár óta terveztem a „nagytakaritást”.
Elég sok energiát időt vett ki belőlem, mondjuk ugy időzietettem hogy most volt rá időm.
Nem is ez a lényeg… Hanem amikor befejeztem a dolgot, szépen lenyugodva vettem tudomásul hogy mennyivel jobb a facere feljönni a sok hülye kellemetlen irritáló unalmas alak nélkül és még a hirfolyam is szebben pörög a sok inaktiv minden féle nélkül.
Akor csináltam az egyik nagy butaságot. Olvasgattam nézelődtem és bejelöltem valakit, akit nem ismerek , idegent akinek nagyon megtetszettek a bejegyzései. Nagyon sok közös ismerösünk volt, az illetőnek pedig kicsi hilyán tele az ismerőslistája majdnem 5000 ismerősel. Én azt hittem hogy csak visszajelöl jó esetben és közel 5000 másik profil mellett észre sem vesz.
Sajnos nem igy lett. az illető visszajelölt de nem hagyta annyiban a dolgot. Először csak kedvességnek vettem hogy rögtön üdvözölt én is köszöntöttem. Azt hittem megnézi a profilt és megy tovább. De sajnos nem. az illető kipécéett magának és folyamatosan zaklat. minden képem alá firkál valami nem sértő(mert akkor joggal megindokoltan eltávolithatnám) hanem valami nyálas vacakságokat. Ezután kinyomozta a másik profilom és a körülbelüli lakhelyem és oda is irkál üzeneteket meg a képeim alá. és még csak nem is törölhetem csendbe mert észreveszi ráadásul én jelöltem ismerősnek. amit nem kellett volna.
Én nem szoktam senki ismeretlent bejelölni. Egy két kivétellel szinte soha. Ez is azok a kivételek közé tartozott.
Hülyeség volt és nyilván az itt nyálcsorgatóknak most röhelyes intő példa hogy miért ne jelöljünk senki idegent. De ha megtörtént akkor most mit csit csináljak?? Függesszem fel hónapokra a facet?? az nem megoldás még akkor sem ha a megmondó emberek ezt tanácsolnák.. de nem tudom. meg akarok szabadulni a faszkalaptól. és nem tudom hogyan. :(
attól félek megtudja a pontos lakcimem ismerőseimet is zaklatja vagy felkeres.
Aztán csináltam még egy hülyeséget, bár ezt ha pár napig nem veszi észre az ipse akkor meguszom. ahogy takaritottam a tiltólistámról is a profilokat.. Véletlenül feloldottam egy olyan alakot akivel nemrég vesztem össze, mert irkált minden féle paráznaságot. És 48 órán keresztül nem tudom visszatiltani. Az üzeneteit tiltottam és a feliratkozás alatt leállitottam hogy idegenek hozzá szoljanak a képeimhez. De tartok től hogy megtalál. és vasárnap délutánig nem tudom mit tehetnék még hogy távol tartsam magamtól.
Via mondta
Szia!
Én jelenteném a Facebooknál zaklatásért, és amint mehet a tiltás, törlés, némítás, mindent rányomni. Egyébként meg töröld a kommentjeit a posztjaid alól, nem vagy köteles megengedni neki, hogy odaszemeteljen. Jó neki, hogy így ráér, de ne téged idegesítsen unalmában…
Te mondta
Sziaaztok.
Ha tiltok valakit tenyleg nem kap rola ertesitest az az illeto?
Koszi elore.
Via mondta
Szia! Tényleg nem kap. :)
Szakál Hugó Róbert mondta
Az én lelki nyugalmamat az biztosítaná a Facebookon, ha a fényképalbumaim sorrendjét én állíthatnám be. egy időben nem lehetett, aztán lehetett, oda kellett írni a legfelső sorba a cím után, hogy media/albums és már lehetett is kedvem szerint rendezgetni az albumokat, de egy ideje már megint nem lehet. azaz áthúzni lehet, de akkor kiírja, hogy valami nem stimmel, próbáljam meg később… aztán semmi, hetek óta kínlódok ezzel. Miért van ez? Miért nem engedik, hogy az én oldalamon én rendezzem a dolgokat???
Via mondta
Az időrendi sorrendet annyiszor megbolygatták már az idővonalon is, Instagramon is… az algoritmust szeretik bütykölni, és sajnos nem mindig felhasználóbarát. :( Van bármi más, ahol a képeidet tárolod, és a tiéd? Ne a FB legyen az egyetlen archívumod!
Timi mondta
Szerencsére kibarátolásig, blokkolásig még nem jutottam senkivel. Csak olyat jelölök vissza, akit személyesen ismerek (vagy online, de valóban ismerek, nem csak összefutottunk valahol egy poszt alatt a kommentekben), és a tartalmaim csak ismerősöknek láthatók. Ezen kívül lényegében folyamatos szortírozást folytatok a falamon: ha olyasvalaki posztjával találkozom, akiről tudom, hogy nem nagyon kötődök hozzá (urambocsá’ nem igazán érdekel, mi van vele, tényleg ismerem, de csak protokollból jelöltem vissza), akkor kiveszem a posztjait a hírfolyamomból. Ez egy áldásos módszer, mert volt egy időszak, amikor ha meg is nyitottam a facebookot, már menekültem is abba a pár tematikus csoportba, amiknek a tagja vagyok. Ez persze egy megoldás, de közben vannak olyanok, akiknek a posztjai tényleg érdekelnek, és rosszul éreztem magam, hogy az érdektelen áradat miatt az ő bejegyzéseiket sem látom. Hát felvettem ezt a folyamatos szelekció attitűdöt. Most már egész jóban vagyok a facebook falammal. :)
Katjes mondta
Imádom ezt a cikket! Azonnal küldöm is anyukámnak, aki még eléggé kezdő a facebookon :D Én ki nem állhatom a facebookot, de mivel külföldön élek, ez a legegyszerűbb formája a kapcsolattartásnak, és így talán kevésbé maradok le az otthoni történésekről. Pár hónapja nekiálltam, és „kitakarítottam” a fiókom. Gondolkodás nélkül töröltem azokat, akikre nem emlékeztem, akikkel sosem beszélgettem, és akik személyes találkozáskor úgy viselkednek, mintha nem is ismernének. Utolsó simításként töröltem azokat is, akikből áradt a negativitás, vagy a kommentjeikről ordított, hogy soha egy könyvet sem nyitottak ki (ha értitek, mire gondolok :) ). Ahelyett, hogy foggal-körömmel ragaszkodtam volna az ismerősök számához, inkább lájkoltam pár utazós, tanulós, és gasztroblogot. Azóta sokkal nyugodtabb az internetezéssel töltött idő.
Mariann Czenema mondta
Nálam is az unfollow gomb volt a nyerő :)) régebben sokat nyüzsögtem hazai Harry Potteres berkekben, onnan van legalább 50 ismerősöm; őket tettem most az „acquaintance” listára; és a közvetlen barátoknál-családtagoknál meg benyomtam az elsőnek mutassa opciót.
Hát látványos volt ma a váltás :)) megérte.
De amúgy tavaly nyáron én se fészeztem, az iskolai szünet alatt; meg ha hosszú hétvége/nyaralás van, akkor is deaktív vagyok.
Fauve mondta
Ha nem haragszol, írnék majd egy bejegyzést én is, ugyanis mostanában offoltam magam Facebookról, még az alkalmazást is letöröltem a telefonomról, de rájöttem, hogy ezzel magamnak is ártok. Sok dolgot én pl. ott követek, mindenféle blogot, meg ilyeneket, és nem akartam ezekről lemaradni. Emiatt elkezdtem gyomlálni, pár hete nagy ismerőstörlős estét tartottam, nem tudtam aludni, szóval 160 embert töröltem ki. Emellett a régi képeken való megjelöléseket is eltávolítottam, plusz folyamatosan nyomom a nem tetszik gombot különböző oldalakra, amelyek fiatalabbként még tetszettek, most már nem frissülnek, vagy a tartalmuk már nem ösztönöz arra, hogy olvasgassam őket. :) Ki is követtem rengeteg embert, úgy éreztem, hogy csak felidegesítenek a posztjaik, ezt pedig nem akartam.
nitta mondta
Ezt a nemkövetést én is alkalmazom, kedves ismerős, nagy állatvédő s a gyomrom kifordult mikor sokadszor jött szembe szerencsétlen megkínzott állatkák képe.. tudom, struccpolitika de van elég bajom, tragédiám mostanában magamnak, nekünk is sajnos, sírógörcsöt kaptam a látványtól, szégyelltem kicsit, de beállítottam, hogy ne lássam a lány hírfolyamát. Másokat pl. régi oszttársat akit nem akartam h lásson, simán letiltottam, amiatt nem voltak skrupulusaim:P Nem akarom törölni magam, pl nemrég találtam meg volt kolléganőm akivel kölcsönösen! megörültünk egymásnak, de tényleg szelektálni kell. Mivel nekem is munka miatt is muszáj, az oldal chatet első nap letiltottam, ne tudjanak bármikor rámírni, ami jó pl. a messzebb lakó unokatesókkal, városban dolgozó kedvessel azonnali üzit váltani, a FB Messenger a telón, legtöbbször nekem csak ez megy.
PettyCicuk mondta
Töröltem magam majdnem három hónapja Facebookról. Besokkaltam. :)
Amióta Facebook mentes vagyok sokkal jobban érzem magam. A munkámhoz ugyan szükséges az oldal, de regisztráltam egy új profilt magamnak, így egészen jól elvagyok nulla ismerőssel.
Írtam erről egy postot a blogomban, aminek a hatására sok ismerősöm szintén törölte magát. :)
Ettől függetlenül nagyon hasznos kis post ez, amit mindenkinek el kéne olvasni és gyakorolni kéne szerintem. Továbbítottam pár facebookaholic barátnőmnek. :)
Via mondta
A tabula rasa is jó ötlet. :) Én inkább a meglévőt pucolgatom, és csak addig használom, amíg jól esik. A FOMO már régóta nem zavar, annyi tartalom van, az életben nem érem utol… https://www.urban-eve.hu/2014/04/04/kihivas-fomi/
Aminek nem örülök, hogy egyre többen hivatalos / félhivatalos megkeresésekre használják a Facebook üzenetet. Kevés dologban vagyok régimódi, de az e-mailezésben igen, mert az sokkal jobban visszakereshető, követhető, és szívesebben intézem ezeket a dolgokat a szépen felcímkézett Gmailemben. (Ez amúgy az olvasói kérdésekre is vonatkozik, mióta lehet a Page-eknek is üzenetet küldeni, nagyon sokan oda írnak akár ügyfélszolgálati kérdéssel is, és most még a Facebook statisztikát is számol, hogy a levelek hány %-ára milyen sebességgel írsz vissza… nemáááár.)
bongyorka mondta
Ezek nagyon jók! Én megpróbálom nem visszajelölni az olyan embereket, akikre nem vagyok kíváncsi, de nem is utasítom el őket, hátha elfelejtik, aztán így nincs sértődés :D
greenvirag mondta
Nekem a gyári beállítások mellett/helyett ‘kedves’ kis listáim vannak, talán egy kicsit macerásabb a kezelése, de nálam valahogy kialakult. Chaten annak a kb. 15 embernek vagyok online, akivel napi kapcsolatban vagyok, a megosztásaimat pedig rendszerint a család, a barátok látják. Egyszer szeretnék majd már megint rendet tenni az ismerőseim között, jó ötletnek tűnik ez a naptár-módszer! :)
Via mondta
Nekem is van egy Család lista, így tuti nem kavarodnak el a többiek között. A világ minden táján szétszórva nagyon hasznos ez a Facebook, és jó látni egymást, aztán meg lebeszélni egy Skype-ot. :)
Javorka_Brigi mondta
Mostanában nagyon gyakran dobja fel olyan oldalak posztjait az üzenőfalon, amiket az ismerőseim lájkolnak, de engem nem érdekel. Ilyenkor ezt ugye ki lehet ikszelni és be lehet állítani, hogy azzal az oldallal kapcsolatos tartalmak ne jelenjenek meg. Én ezt is rendszeresen alkalmazom.
Nagyon hasznos funkció még (bár nem hírfolyam, de Facebook) a beszélgetések némítása, én nagyon gyakran alkalmazom, mert több többemberes beszélgetésbe bevettek, ahol a barátaim olyan dolgokat beszélnek meg, amik engem is érintenek, így kilépni nem lenne hasznos, viszont sok esetben zavaróak a felugró ablakok.
Eskimoka mondta
Hát én bizony úgy lomtalanítom, hogy nem nagyon használom… :)
Via mondta
Ha nincs rá szükség, ez is egy megoldás. :))